غلامحسین ریاحی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ غلامحسین ریاحی
آرشیو وبلاگ
      اگر فردا هر گز نیاید ! ()
مسیر سر نوشت نویسنده: غلامحسین ریاحی - ۱۳٩٠/۳/٢۱

مسیر سر نوشت

باید بدانیم که ، با هر اقدامی ، هر چند کوچک و ساده ، بخشی از زندگی ما ساخته می شود . با همین کارهای ساده است که سرنوشت مان شکل می گیرد . اگر می خواهیم در زندگی به هدفی برسیم ، باید با آنچه هم اکنون انجام می دهیم به هدف نزدیک شویم .

سرنوشت هر کدام از ما زاییده ی چهار عنصر است :

نیاز ،

عمل ،

عکس العمل ،

نتیجه .

هر عملی که انجام می دهیم به علت یک نیاز است . این عمل مسلما در زندگی ما نقش خواهد داشت . شاید تاثیر آن بسیار جزیی باشد . اما به هر حال به دنبال هر عمل ، عکس العملی هست . هر اقدامی نتیجه ای در بر خواهد داشت و این نتیجه چه کوچک ، چه بزرگ ، چه مثبت و چه منفی به مسیر زندگی مان جهت خواهد بخشید .

بنابراین ، برای رسیدن به مقصد دلخواه باید این چهار عنصر در اختیار ما قرار بگیرد . می خواهیم زندگی مان چگونه باشد ؟ می خواهیم چه سرنوشتی برای خود رقم بزنیم ؟ می خواهیم مقصدمان کجا باشد ؟

اگر عقیده داریم زندگی مان باید تغییر بکند باید بدانیم لازم است چه باورهایی داشته باشیم ، چگونه فکر کنیم و روز چه اعمالی انجام دهیم .

زمان طراحی فردا ، اکنون است . اگر اکنون عمل نکنیم چند سال دیگر خواهیم گفت : « خدایا کاش این کار را می کردم ! »     

 

  نظرات ()
مطالب اخیر مار را چگونه باید نوشت؟ حاصل عمر گابریل گارسیا مارکز در 15 جمله سنت فرانسیس اسیز درد فرقی نمیکند که ... نامت را زیباترین غزل حافظ کدام است ؟ بهار ، جلوه زیبای خداوند غریب است ... انسان چیست ؟
دوستان من   اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب